Rok 2012

Judisté Sokolu I Prostějov bodovali

V sobotu 14. dubna se naši judisté zúčastnili Velikonočního turnaje v Blansku, kde zabodovali především mladší žáci Martin Němec, který se umístil ve váhové kategorii do 42 kilogramů na 2. místě a Pavel Verbický ve váhové kategorii do 38 kilogramů na 3. místě. Z nejmladších judistů v kategorii Mláďat se Pavel Burget ve váhové kategorii do 21,9 kilogramů a Jáchym Tuček ve váhové kategorii do 25 kilogramů oba umístili na výborném 3. místě. Martin Znojil se umístil na 4. místě ve váze do 31,9 kilogramů, a ve váhové kategorii do 27,6 kilogramů se Stanislav Macák umístil na 4. místě a Šimon Verbický ve stejné váhové kategorii na 5. místě. Tito judisté prokázali dobrou připravenost na další závody, především na domácí Prostějovské, které se konají 26. května již příští měsíc. Na dnešních závodech chyběli pro zdravotní potíže další dobří judisté, pevně doufám, že na domácích Prostějovských závodech nebudou chybět.

Judisté při Sokolu I Prostějov v Brně

V Brně se konaky 24.3.2012 závody přípravek judistů, Prostějovští judisté vyhráli co mohli, na těchto velmi dobře obsazených závodech se umístili ve váhových kategoriích Pavel Burget do 21,2kg 1 místo také Jiří Pazdera do 38kg 1.místo, Martin Znojil do 29kg 2. místo, Martin Pazdera ve váze do 22kg 3.místa a také Stanislav Macák do 28kg také 3.místo a v mladších žácích Michael Hýbl ve váze do 36,3kg obsadil ve velké konkurenci krásné 5.místo, tento mlačí žák se velmi zlepšil jeden zápas prohrál pouze o jediný bod. Všichni tito závodníci jsou velkou nadějí reprezentovat Prostějovské judo na mistrovských soutěžích republiky i v zahraničí.

Všichni malí z Juda Sokol I Prostějov dovezli medaile

V sobotu 6. 10., se naši judisté zúčastnili závodů Mláďat ve Tvrdonicích na jižní Moravě a všichni bodovali na předních příčkách. Závodů se zúčastnilo šest našich svěřenců, kteří skončili na medailových příčkách a to na 1. místě Pavel Burget ve váze do 22,5 kg a Matyáš Roubík ve váze do 32kg, na 2. místě Samuel Valenta ve váze do 25 kg, Jiří Pazdera ve váze do 35kg a Stanislav Macák ve váze do 29,7 kg, na 3. místě Martin Znojil ve váze do 30,5 kg. Je škoda že, se nemohli zúčastnit i další svěřenci, medailový zisk by byl jistě větší. Naši judisté měli velkou formu a Burget s Roubíkem nenašli v dobře obsazeném turnaji přemožitele. Pazdera jen jednou zaváhal a prohrál je těsným bodovým rozdílem, po uplynutí časového limitu kdy mu v závěru došli síly. Macák a Valenta také měli jediné zaváhání, kdy prohráli jediný zápas na Ipon, před skončením časového limitu. Znojil dvakrát prohrál velmi vyrovnaným a těsným rozdílem, po uplynutí časového limitu, kdy dále ostatním soupeřům nedal šanci a vše ostatní vyhrál. Jsem upřímně rád, že tento sport baví stále více dětí a věnují se mu naplno jako například tito judisté. Nadrbou stranu mě mrzí, že se nemohli zúčastnit i ostatní talentovaní judisté v našem klubu. Ovšem těchto úspěchů bychom nemohli dosáhnout bez podpory Sokolu I a Magistrátu města Prostějova, sponzorů a hlavně rodičů mladých judistů. Tímto bych chtěl poděkovat všem těm, kteří mají nemalou zásluhu na výsledcích oddílu Juda.

Tvrdonice 6.10.2012

/album/tvrdonice-6-10-2012/fotografie0023-jpg/ /album/tvrdonice-6-10-2012/fotografie0024-jpg/ /album/tvrdonice-6-10-2012/fotografie0025-jpg/

JUDO Sokol I Prostějov

Lucie Burgetová stříbrná na Českém Poháru v Ostravě

V Ostravě se v neděli 12. 2. konal Český pohár žáků a žákyň, kde po jednom prohraném zápasu, vybojovala starší žákyně Lucie Burgetová ve váze nad 63 kg stříbrnou medaili.  V kategorii starších žákyň bylo hodnoceno 32 klubů, tímto úspěchem Burgetové, Sokol I Prostějov získal 10 místo. Toto umístění Lucie Burgetové je bodováno na kvalifikaci mistrovství České republiky. Pro předešlý týden jarních prázdnin a drobné úrazy, se nemohlo zúčastnit více judistů. I tak díky tomuto výkonu Lucie Burgetové nezůstal Sokol I Prostějov pozadu. Velká škoda že jarní prázdniny ovlivnili účast Prostějovských judistů, na závodech, na kterých se získávají kvalifikační body pro účast na mistrovství České republiky, ale nebyli to poslední závody v tomto roce. Lucie Burgetová je velkou nadějí na zlatou medaili na mistrovství České republiky. Určitě jsou v oddíle další judisti, kteří by mohli následovat úspěchy Lucie Burgetové.

Judisté Sokolu I Prostějov po prázdninách uspěli

Mladí Judisté při Sokolu I Prostějov se zúčastnili po prázdninové pauze prvních závodů a uspěli na výbornou. V Brně se konali 8. 9. 2012 závody přípravek, kde naši svěřenci se umístili na předních příčkách Martin Znojil a Martin Pazdera skončili na 2. místě, Jiří Pazdera na 3. místě, Pavel Burget a Stanislav Macák na 4. místě. Po prázdninách jsme zvedli náročnost tréninků, proto jsi myslíme, že se výsledky násobně zvýší. Trénink vedou bývalí závodníci extraligy a reprezentace ČR Zdeněk Gottwald a Viktor Hradečný.  Stále přijímáme nové zájemce o tento sport, který lze děla rekreačně i závodně. Tréninky jsou třikrát týdně vždy v Pondělí, Středu a Pátek od 15:30 hod. do 17:00 hod. Bližší informace lze nalézt na našich internetových stránkách JUDO PROSTĚJOV.

Judisté Sokolu I Prostějov získali cenné kovy 17.11.

V Uherském Hradišti se Prostějovští Judisté poprali na turnaji mláďat, tento turnaj byl velice dobře obsazen i zahraničními judisty. Naší svěřenci získali dvě bronzové medaile, Valenta Samuel ve váhové kategorii do 25,5 kg a Burget Pavel ve váze do 24,3 kg obsadili oba vynikající 3. místo, Roubík Matyáš ve váze do 33,2 kg a Macák Stanislav ve váze do 35 kg, oba po výborném úvodu skončili před postupem do finále a malým zaváháním, kdy ztratili vedení v boji o 3. místo a oba obsadili tak dělené 5. Místo, Pazdera Jiří a Znojil Martin obsadili výborné dělené 7. Místo. V tak dobře obsazeném turnaji považuji toto umístění za velký úspěch a vážím si každého medailového zisku na takovýchto mezinárodních turnajích. Čeká nás ještě jeden turnaj, kterému přizpůsobíme veškerý trénink, věřím že cenných kovů bude daleko více.