Rok 2011

9.4.2011 Velikonoční turnaj Blansko

Závodů se účastnil Martin Pěnčík a Petr Havier. Oba borci velmi úspěšně reprezentovali svůj oddíl a slavili úspěch ve svých kategoriích, které patří k těm obsazenějším. Marťa se úspěšně probojoval ze své skupiny až do finále, kde prohrál na pouhý jeden bod se soupeřem z Olomouce a obsadil tak krásné 2. MÍSTO. Všechny zápasy se pral pěkně a s nasazením, na zemi měl nad soupeřem výrazně navrch. je vidět, že Marťa má sílu. Na čem je ale potřeba zapracovat, je technika. V mláďatech jeden chvat stačil, ale v mladších žácích už to stačit nebude. Je třeba zapracovat na nožních chvatech a kombinacích. Jinak pochvala a gratulace! Peťa se pral také pěkně, házel na bočáky, nožky i tani otoshi (kontrák). Jen škoda, že tani otoshi jakožto strh není u mladších žáků hodnoceno. Peťa měl ovšem smůlu, protože když házel na uchi matu, rozhodčí omylem přiřkli body soupeři a ten pak vyhrál. Při zpětném hodnocení na kameře se sice všichni shodli, že házel Peťa, ale jelikož stížnost byla podána až po opuštění žíněnky závodníky, nebyl na ni brán zřetel. Nicméně uchi-mata to byla pěknáa videozáznam můžete později najít v sekci videa. Peťa i přesto postoupil ze své skupiny a ve finále se s tímto soupeřem opět setkal a tentokrát zvítězil na ipon a obsadil tak 1. MÍSTO Také pochvala za výkon a gratulace! PRO OBA: Nenechte se držet za krkem!

1. místo

Peťa Havier

2. místo

Marťa Pěnčík

Malí Judisté Sokola I. dovezli cenné kovy.

Zúčastnili se 3. prosince Mikulášského turnaje Mláďat v Kosticích, kde vydojovali, Pavel Burget- do 21 kg - 1. Místo, Martin Pazdera - do 21 kg - 2. místo, Jiří Pazdera - do 37 kg - 2. místo, Stanislav Macák - do 34,5 kg - 3. místo a Martin Znojil – do 27 kg - 4. Místo. Všichni tito judisté podali skvělé výkony a dobrou připravenost na začínající závodní kariéru.

Martin Pazdera, Jiří Pazdera, Pavel Burget

Zároveň se konal VÁNOČNÍ TURNAJ MĚSTA MOHELNICE,mladší a starší žáci, žákyně

kde starší žákyně Lucie Burgetová – nad 63 kg – obsadila 2. Místo

starší žák Aleš Změlík – do 50 kg – na 4. místě

JUDO při Sokol I Prostějov

Malý Judisté při Sokolu I Prostějov, se zúčastnili Benapo cup Tvrdonice, který se konal 8.10.2011 kde se zúčastnilo pět našich závodníků, dva z nich vyhráli po jednom zápasu, což je pro začínající judisty  velký ůspěch

Zároveň v Teplicích probíhal EJU Seminář trenérů, kterého se zúčastnili dva trenéři Zdeněk Gottwald- 2.DAN a trenér II.třídy, a Petr Sedláček -2.KYU a trenér III. Třídy.

Skvělou výuku vedli:

Vincente Carratelá - 7.dan, sportovní metodik španělské federace juda, profesor sportu na Univerzitě ve Valencii, trojnásobný mistr Španělska, autor učebnic juda

Michel Huet - 7.dan, sportovní metodik francouzské federace juda FFJDA, mistr Francie

Určitě tento seminář je přínosem pro České Judo a především pro Prostějovské judo.

17. - 18. 9. 2011 se konal Brno Cup, kde se zúčastnila  Michaela Žváčková (ženy 57 kg) a Lucie Burgetová (st. žákyně nad 63 kg), obě se umístily na 5. místě.

15. - 16. 10. 2011 proběhl Český Pohár v Jihlavě kde za st. Žákyně (nad 67 kg) Lucie Burgetová skončila na 3. Bronzovém místě, v Dorostenkách (do 63 kg) Martina Ehlová skončila na výborném 5. Místě a v mužích (do 100 kg) Zdeněk Gottwald na 7.místě